متن کامل خبر


 
نشست علمی ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی برگزار شد

خلاصه خبر: در راستای اجرای تفاهم نامه منعقد شده بین دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه کشاورزی هواجونگ، دومین نشست علمی ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی برگزار شد.

در دومین نشست علمی ایران - و چین در زمینه گیاهان دارویی که با حضور سه تن از اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی در دانشگاه کشاورزی هواجونگ چین (شهر ووهان) برگزار شد، پتانسیل های موجود برای همکاری های پژوهشی در هر دو کشور بررسی و پیشنهادهای جهت شکل گیری یک پروژه تحقیقاتی مشترک مطرح شد.
دکتر گنجی دوست (رایزن علمی سابق جمهوری اسلامی ایران در کشور چین)، دکتر محمدتقی عبادی و دکتر مهدی عیاری نوش آبادی ضمن حضور در دومین نشست علمی ایران- و چین در زمینه گیاهان دارویی، در دومین کنفرانس بین المللی طب سنتی و گیاهان دارویی که در قالب پروژه بین المللی یک کمربند- یک جاده برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداختند.
نمایندگان دانشگاه تربیت مدرس در این سفر از مراکز، کارخانجات داروسازی گیاهی، مزارع کشاورزی و موزه های گیاهان دارویی، بازارهای تخصصی گیاهان و محصولات طب چینی بازدید کردند.
گفتنی است دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه کشاورزی هواجونگ چین در سال 95 با هدف توسعه تعاملات علمی در زمینه گیاهان دارویی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

19 آذر 1397 / تعداد نمایش : 99