متن کامل خبر


 
مراسم تشییع پیکر مرحوم دکتر محمد تقی خانی برگزار شد

خلاصه خبر: پیکر مرحوم دکتر محمد تقی خانی، استاد دانشکده علوم پزشکی ، صبح امروز از مقابل در اصلی دانشگاه تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر استاد تقی خانی از ساعت ۹ صبح امروز از مقابل در اصلی دانشگاه به سمت مزار شهدای گمنام آغاز شد و پس از تشییع باشکوهی که با حضور خانواده آن مرحوم و جمعی از استادان، دانشجویان و دوستداران وی برگزار شد برای خاکسپاری در قطعه نام آوران به بهشت زهرا (س) انتقال یافت.
در این مراسم دکتر محمد فرهادی وزیر پیشین علوم با ایراد سخنانی از مقام شامخ علمی و اخلاقی وی تجلیل کرد. وی با اشاره به سابقه آشنایی خود با دکتر تقی خانی گفت: طی مدت ۴۰ سال سابقه دوستی و آشنایی همواره از فضائل اخلاقی و دانش عمیق وی بهره مند بودیم و نبود او برای ما مایه خسران است. وی سپس به بیان گوشه ای از زندگی علمی و اجتماعی زنده یاد دکتر تقی خانی پرداخت.
در ادامه حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران نیز در سخنان کوتاهی از تلاش و کوشش چندین دهه آن مرحوم تجلیل بعمل آورد.
وزیر علوم، وزیر بهداشت، وزیر ورزش و جوانان، رییس دانشگاه تهران و جمعی از روسای دانشگاه ها و مسئولان کشوری در پیام هایی جداگانه فقدان این استاد برجسته را تسلیت گفتند.
دکتر محمد تقی خانی دوره تخصصی خون و هورمون‌ها را به ترتیب در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های مورگان، میامی، اوهایو آمریکا گذرانده بود.
از فعالیت‌های وی می‌توان به رییس کمیته کنترل دوپینگ سازمان تربیت بدنی، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان انتقال خون، معاونت دانشگاه تربیت مدرس، تهران و شاهد، ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس و ریاست انستیتو پاستور ایران اشاره کرد.
مراسم یادبود سومین روز درگذشت این استاد فقید روز جمعه ۲۴ فروردین از ساعت ۱۰ تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود. همچنین مراسم یادبودی نیز روز سه شنبه 28 فروردین ماه از ساعت 13:30 تا 15 در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد.

دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی


دکتر تق خانی

22 فروردین 1397 / تعداد نمایش : 342