متن کامل خبر


 
حضور دانشگاه تربیت مدرس در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار

خلاصه خبر: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه 25 آذرماه از غرفه دانشگاه و غرفه پارک علم و فناوری مدرس در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار کشور بازدید کرد.

دانشگاه تربیت مدرس در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور که با حضور جمع زیادی از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های توانمند داخلی برپا شده است، با ارائه طرح ها و ایده ها ی فناورانه توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است.
شرکت فناوری نانو دارو البرز از جمله شرکت های دانش بنیان وابسته به دانشگاه تربیت مدرس است که با ارائه روش نوین تولید مدل های مومی سبک در فرایند ریخته گیری دقیق پره توربین و همچنین با ارائه ترکیبات دارویی با منشاء گیاهی موثر در پیشگیری و درمان انواع سرطان و بیماری های تحلیل برنده عصبی نظیر آلزایمر، پارکینسون و... در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.
آزمایشگاه حفاری مکانیزه بخش مهندسی معدن دانشگاه با ارائه دینامومتر سه مؤلفه ای و دستگاه برش سنگ کوچک مقیاس با کاربرد تعیین برش پذیری سنگ و دستگاه چال زن مینیاتوری و آزمایشگاه بخش مواد با ارائه دستگاه عملیات مکانیکی سطحی تدریجی در شرایط کنترل شده دمایی و دماهای فوق سرد با کاربرد هایی نظیر تغییر فرکانس آسان با استفاده از تغییر ولتلژ، امکان تغیر در دامنه نوسان و دارابودن ابزار اندازه گیری میزان انرژی و... در این نمایشگاه حضور دارد..
یکی دیگر از طرح های ارائه شده راکتور جداساز تماسی سانتریفیوژی به منظور تولید پیوسته بیودیزل خالص است که این پروژه در پژوهشکده انرژی های تجدید پذیر دانشگاه و با سرپرستی دکتر برات قبادیان انجام شده است.
پژوهشکده فناوری اطلاعات دانشگاه نیز اقدام به طراحی و تولید گجت های پوشیدنی در حوزه سلامت الکترونیک با موضوع مدیریت استرس، پایشگر خواب، نرم افزار شناسایی احساس، نرم افزار پردازش سیگنال کرده است.
شرکت دانش بنیان فرآورده های مهار زیستی مدرس نیز از دیگر شرکت های وابسته به دانشگاه است که محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه می کند.
یکی دیگر از بخش های غرفه دانشگاه تربیت مدرس به حرف حساب پایان نامه اختصاص دارد. جشنواره حرف حساب پایان نامه که در سال های 94، 95 و 96 برگزار گردیده است، 3 سالگی خود را با ارائه اهداف و برنامه های خود در این نمایشگاه به اطلاع عموم می رساند. حرف حساب پایان نامه که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، انجمن های علمی دانشجویی، پارک علم و فناوری مدرس ... و با مشارکت وزارت علوم برگزار می گردد، روزانه نشست خبری با محوریت تولید و اشتغال ملی و توسعه نسل سوم و چهارم دانشگاهی را در غرفه دانشگاه برگزار می کند.
غرفه پارک علم و فناوری مدرس به عنوان بزرگترین پارک فناوری در کنار غرفه دانشگاه تربیت مدرس برپا می باشد. در این غرفه نیز طرح ها و ایده هایی به نمایش گذاشته شده است که برخی از آنها عبارتند از: سازه های گنبدی چوبی برای اولین بار در ایران، رباط آموزش زبان انگلیسی، دستگاه تولید آب دیونایزر (آب مقطر)، طراحی داخلی ساختمان چند مستاجره، تولید رنگ دانه های طبیعی با درجه خلوص بالا و ...
پارک علم و فناوری مدرس بزرگترین پارک علم و فناوری میزبان بیش از 120 شرکت فناور در شهر تهران با 3 پردیس در غرب، شرق و مرکز تهران و 6 مرکز رشد تخصصی است که با هدف پذیرش ایده های فناورانه فعالیت می کند.
هجدهمین دوره نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور 22 تا 26 آذرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران با حضور جمع زیادی از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های توانمند داخلی برپا می باشد.

26 آذر 1396 / تعداد نمایش : 1175