متن کامل خبر


 
سومین نشان دهخدا در هفته جاری اهدا می‌شود

خلاصه خبر: سومین دوره اهدای نشان دهخدا هم‌زمان با ایام هفته کتاب در مراسمی ویژه اهدا می‌شود.

سومین دوره اهدای نشان دهخدا هم‌زمان با ایام هفته کتاب در مراسمی ویژه اهدا می‌شود. مراسم سومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه ‌های سراسر کشور (نشان دهخدا) در حوزه علوم انسانی ۲۴ آبان ماه سال جاری با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.
این مراسم که به معرفی برگزیدگان جشنواره نشان دهخدا اختصاص دارد در تاریخ ۲۴ آبان ماه سالجاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.
دبیرخانه این جشنواره در این دوره، ۳۱ هزار و ۷۹۵ عنوان کتاب در حوزه علوم انسانی که در سال ۹۵ به چاپ رسیده را احصا و ۲۳۴ عنوان کتاب داوری کرده است. از این میزان بیشترین عناوین منتشر شده با موضوع ادبیات، علوم اجتماعی، رمان، دین و تاریخ و جغرافیا بود. همچنین حوزه هنر نیز دارای کمترین میزان آثار تالیفی در این زمینه بود.
آثار برگزیده شده از مجموعه‌ ناشران خصوصی، دولتی و پژوهشگاه هایی هستند که در حوزه علوم انسانی فعالیت دارند. برقراری پیوند میان پدیدآور و جامعه هدف، معرفی آثار برگزیده به جامعه علمی کشور، تحکیم و گسترش ارتباطات نظرورزانه با نخبگان و فرهیختگان، رشد و اعتلای فرهنگ تألیفی، نظریه پردازی و تولید علم، نگاه نقادانه به آثار و کتب مختلف علمی و فرهنگی و ترجمه آثار برجسته تألیفی به زبان های بیگانه از اهداف اصلی جشنواره عنوان شده است.
جشنوارۀ نشان دهخدا به منظور بررسی آثار اعضای هئیت های علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود

20 آبان 1396 / تعداد نمایش : 974